КМУ вніс зміни в особливості проведення оборонних закупівель в умовах воєнного стану.

Документ

Постанова КМУ від 01.02.2024 р. № 122 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275»

Коментар

КМУ постановою від 01.02.2024 р. № 122 (Постанова № 122) вніс зміни до постанови КМУ від 11.11.2022 р. № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (Постанова № 1275), а також до Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених цією постановою (Особливості № 1275).

Зокрема, відповідно до нового пп.7 п.3 Постанови № 1275 проведення закупівель із використанням рамкової угоди, що передбачені абзацом п’ятим п.8 та п.50 – 95 Особливостей № 1275, застосовуються лише для ДП Міноборони України «Агенція закупівель у сфері оборони» та для Департаменту забезпечення Державної служби спецзв’язку та захисту інформації як служб державного замовника.

А згідно з новим пп.8 п.3 Постанови № 1275 держзамовникам забороняється здійснювати закупівлі:

  • товарів, робіт і послуг у громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь; юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків (далі – активи), якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь, крім випадків, коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління АРМА;
  • товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь, за винятком товарів, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до 19.10.2022 р.

Відповідно до нової редакції п.8 Особливостей № 1275 держзамовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн грн (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:

1) у порядку проведення відкритих торгів, що визначений Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1178;

2) у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі», з урахуванням положень, визначених Особливостями № 1275;

3) у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09. 2020 р. № 822;

4) шляхом застосування рамкової угоди відповідно до Особливостей № 1275.

До того ж в п.8 Особливостей № 1275 уточнено порядок проведення спрощених закупівель.

Також оновлено порядок проведення оборонних закупівель без використання електронної системи закупівель (п.9 та п.10 Особливостей № 1275 викладено в новій редакції).

Новою редакцією п.49 Особливостей № 1275 передбачено, що вартість (ціна) державного контракту (договору) не може бути збільшена щодо зобов’язань у частині прострочення строків постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) з вини виконавця.

Крім того Особливості № 1275 доповнено новим розділом «Проведення закупівель із використанням рамкової угоди».

Зауважимо, що п.2 Постанови № 122 установлено, що оборонні закупівлі, розпочаті до набрання чинності цієї постанови, завершуються в порядку та на умовах, що діяли до набрання чинності цією постановою (п.2 Постанови № 122).

Постанова № 122 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 7 лютого 2024 р.1

1 Постанову № 122 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 07.02.2024 р. № 27.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *