ГУ ДПС у Харківській області про порядок повернення помилково/зайво сплачених коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Документ

Інформаційне повідомлення ГУ ДПС у Харківській області

Коментар

ГУ ДПС у Харківській області в інформаційному повідомленні1 роз’яснило порядок повернення помилково/зайво сплачених коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). 

1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Харківській області.

Повернення або перекид помилково/зайво сплачених коштів ЄСВ здійснюється на підставі відповідної заяви2 платника та тільки в межах рахунків ЄСВ.

2 Форму заяви наведено у додатку 1 до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну України від 23.07.2021 р. № 417 (Порядок № 417).

Нагадаємо, що згідно з п.4 Порядку № 417 у випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3556 податковим органом здійснюється зарахування цих сум у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу.

Повернення коштів здійснюється у випадках, наведених у п.5 Порядку № 417, зокрема, у випадку надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556.

Повернення здійснюється на підставі заяви платника про повернення коштів, до якої обов’язково додається копія розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556 (до Заяви в електронній формі – електронну копію зазначеного документа). Копія цього документа завіряється платником особисто (п.6 Порядку № 417).

При цьому фахівці податкового органу зауважують:

  • на кожну платіжну інструкцію оформлюється окрема заява, до якої додається копія платіжної інструкції про сплату;
  • на платіжній інструкції необхідно написати «згідно з оригіналом», дата, підпис, ПІБ керівника або підприємця, печатка за наявності (для юридичних осіб);
  • на заяві обов’язково зазначається: підпис, ПІБ та печатка за наявності (для юридичних осіб);
  • в заяві заповнюються всі пункти.

Заява надсилається в електроному вигляді через Електроний кабінет або на паперовому носії до територіального органу ДПС за місцем обліку помилково сплачених коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *