ГУ ПФУ в Донецькій області про статуси електронного листка непрацездатності (е-лікарняного).

ГУ ПФУ в Донецькій області про статуси електронного листка непрацездатності (е-лікарняного)

Документ

Інформаційне повідомлення ГУ ПФУ в Донецькій області

Коментар

ГУ ПФУ в Донецькій області в інформаційному повідомленні від 23 листопада 2023 року1 поінформувало про статуси електронного листка непрацездатності (е-лікарняного).

1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на інформаційній сторінці вебпорталу ГУ ПФУ в Донецькій області.

Відкриття е-лікарняного здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі – медичний висновок)2.

2 Див. Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ України від 17.06.2021 р. № 1234, та коментар до нього.

Сформований е-лікарняний надходить в кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Е-лікарняний може мати декілька статусів:

1. «Закритий». Цього статусу е-лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти.

Статус «закритий» змінюється на статус «Готово до сплати» через 7 днів після дати:

  • закриття (закінчення строку дії медичного висновку) – для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
  • відкриття (початок строку дії медичного висновку) – для лікарняних по вагітності та пологах.

Важливо! Навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом 7-денного періоду до е-лікарняного можуть вноситися зміни.

2. «Готово до сплати». У цей період страхувальник може працювати з електронним листком непрацездатності та нараховувати кошти. По е-лікарняних з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг ПФУ заяву-розрахунок3 на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ.

3 Тут і далі йдеться про заяву-розрахунок (форму наведено у додатку 1 до Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12).

3. «Помилково сформований». Медичний висновок, на підставі якого було сформовано е-лікарняний, створено з помилками. У такому разі лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний, а попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований».

Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.

4. «Недійсний». Е-лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

5. «Оплачений». Цього статусу е-лікарняний набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.

Докладніше…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *